- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Lotion Pump
Lotion Pump
Wholesale Trader of a wide range of products which include 18mm lotion pump, 24/410 soul pump/dispenser pump/lotion pump, glass serum bottle, white coated glass bottle, 50 gm amber glass jars and plastic foam pumps.
18mm Lotion Pump
Product Price: Rs 4.5 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Neck Size | 18 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Color | Black |
| Type | Lotion Pump/ Cream Pump |
| Discharge | Cream/Lotion |
| Country of Origin | Made in India |
Perfectly fits on Amber bottles all Size having 18mm Neck Size
10ml, 15ml, 20ml, 30ml,50ml, 100ml
Smooth finish
Good Quality Lotion Pump
Additional Information:
- Production Capacity: 10000000
- Delivery Time: 1 Day
- Packaging Details: Box/Carton
Yes! I am InterestedRequest A Callback
24/410 Soul Pump/Dispenser Pump/Lotion Pump
Product Price: Rs 12 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Neck Size | 24 mm |
| Color | black , white , black golden , white golden , black silver , white silver |
| Type | 24/410 |
| Packaging Type | 500 pcs box |
| Neck Diameter | 24mm |
Best quality & Best prices avaliable
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Glass Serum Bottle
Product Price: Rs 14 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 20 ml |
| Usage/Application | Chemical Laboratory |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
WHITE COATED GLASS BOTTLE
Product Price: Rs 10 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 10ml, 15ml 30ml, 50ml ,100ml |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Color | Amber |
| Brand | Cosmo |
Additional Information:
- Production Capacity: glass coated
- Delivery Time: ready stock
Yes! I am InterestedRequest A Callback
50 Gm Amber Glass Jars
Product Price: Rs 22 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Set Content | 12 Piece |
| Usage/Application | Personal Care |
| Cap Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Brand | Cosmo Pharma |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Plastic Foam Pumps
Product Price: Rs 14 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Neck Size | 15 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Usage/Application | Spray |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Trigger Sprayers
Product Price: Rs 9 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Neck Size | 24 mm |
Additional Information:
- Production Capacity: plastic
- Delivery Time: ready stock
Yes! I am InterestedRequest A Callback