- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Pet Bottles
Pet Bottles
Our range of products include spray pump bottle, cosmetics pet bottles, screw cap pet bottle and pet plastic bottle.
Spray Pump Bottle
Product Price: Rs 3 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 600 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 250 ml |
| Material | PET |
| Shape | Cylindrical |
| Color | Red |
| Cap Type | Screw Cap |
Additional Information:
- Production Capacity: 250ML
- Delivery Time: 1-2 Days
- Packaging Details: Price given only for bottle, cap and closures cost are extra.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cosmetics Pet Bottles
Product Price: Rs 4 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 50 ml |
| Usage/Application | Personal Care |
| Brand | Cosmo |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Screw Cap Pet Bottle
Product Price: Rs 3 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 100 ml |
| Height | 167.7 mm |
| Material | PET |
| Color | Red |
| Shape | Round |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pet Plastic Bottle
Product Price: Rs 2.80 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 700 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 100 ml |
| Usage/Application | Personal Care |
| sleek bottle , short bostom , avon bottle | 3.5rs minimum |
| Brand | Cosmo |
| Packaging Size | 780 pcs |
Additional Information:
- Item Code: 3923
- Production Capacity: plastic bottles
- Delivery Time: ready stock
- Packaging Details: all types of pet bottles 50ml , 100ml , 120ml, 200ml , 300ml all differnt differnt packing all amber, black , white , transparent ready stock other colour on order hair oil bottles , sampoo bottles , serum bottles , conditioner bottles , dispenser pump , caps flip top , screw cap , sleek bottle =60ml , 120ml , 200ml size available , colour =clear , frosted , amber , black , white . , Avon bottle =50ml , 100ml ,120ml , 200ml size available , colour =clear , black , amber , white . Short bostom bottle 100ml , 200ml , 300ml available sizes , colour =white , clear , black , amber available
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pet Plastic Bottle
Product Price: Rs 6 / PieceGet Best Price
Product Brochure
We offer a wide range of product portfolio consists of Amber Glass Bottles, Clear Glass Bottles, Acrylic Lotion Bottle and Cream Jar Series, Blue and Green Glass Bottles, Ointment Applicator, etc. Our Offered range is used in various industries like Cosmetics,Perfumery, personal care and Pharmaceuticals. All sizes
Yes! I am InterestedRequest A Callback