- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Amber Glass Jar
Amber Glass Jar
Leading Wholesale Trader of amber glass jar and 100 ml amber glass jars from New Delhi.
Amber Glass Jar
Product Price: Rs 20 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 50 ml |
| Cap Material | Amber Glass Jars with Black Cap |
| Type | Glass |
| Usage/Application | Personal Care |
| Packaging Type | Box |
| Material Grade | Glass |
| Cap Color | Black |
| Color | Amber |
| Model Name/Number | Amber Jar 50ml |
| Material | Glass |
| Finish | Gloss Finish |
| Country of Origin | Made in India |
1. 50ml Black Glass Jar.
2. MOQ-210 Pcs
3. Delivery PAN INDIA
4. Size-50ml
5. Cap Type- Black Plastic.
Additional Information:
- Packaging Details: Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback
100 Ml Amber Glass Jars
Product Price: Rs 30 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5000 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Usage/Application | Skin care Products Packaging |
| Design | Round Glass Amber jar |
| Capacity | 100ml |
| Cap Material | Amber Glass Jars with Black Cap |
| Type | Skin Care |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Type |
| Packaging Type | Box |
| Material Grade | Glass |
| Cap Color | Black |
| Color | Amber |
| Material | Glass |
| Finish | Gloss Finish |
| Country of Origin | Made in India |
1. 100ml Black Glass Jar.
2. MOQ-120
3. Delivery PAN INDIA
4. Size-100ml
5. Cap Type- Black Plastic.
Additional Information:
- Packaging Details: Box
Yes! I am InterestedRequest A Callback