- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Hdpe Bottle
Hdpe Bottle
Wholesale Trader of a wide range of products which include fine mist spray bottle, clear frosted glass bottle, cosmetic glass bottle and hdpe packaging bottle.
Fine Mist Spray Bottle
Product Price: Rs 4 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 168 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 50 ml |
| Usage/Application | Pharma |
| Bottle Type | Spray Bottle |
| Color | Amber |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Production Capacity: As per requirement
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Clear Frosted Glass Bottle
Product Price: Rs 6 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 30 mL |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Bottle Type | Dropper Bottle |
| Color | Transparent |
| Brand | Cosmo |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Cosmetic Glass Bottle
Get Latest Price
Product Brochure
Founded in the year of 2019, we "Cosmo Pharma Glass Private Limited" are among the Pioneer organizations of the Industry for Wholesale Trading and Supplying a comprehensive range and array of Packaging Bottles. Offered wide range of product portfolio consists of Amber Glass Bottles, Clear Glass Bottles, Acrylic Lotion Bottle and Cream Jar Series, Blue and Green Glass Bottles, Ointment Applicator, etc.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
HDPE Packaging Bottle
Product Price: Rs 6 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Capacity | 50 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 24 mm |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
Yes! I am InterestedRequest A Callback